Strona startowa
Toczenie detali - informacja o naszej firmie
Nasza oferta wyrobów i usług
Dane naszej firmy
M
I
K
R
O
M
A
T

© Mikromat

Usługi: obróbka skrawaniem, szlifowanie bezkłowe, inne

Nasza bogata oferta usług pozwoli na realizację każdego nawet bardzo indywidualnego zlecenia. Frezowanie gwintowanie, toczenie, obróbka skrawaniem, szlifowanie bezkłowe to tylko niektóre z naszych realizacji.

Najbardziej wydajnym i najczęściej stosowanym sposobem obróbki skrawaniem jest frezowanie. Polega ono na tym ,że poprzez obracającego się freza na obrabiarce (frezarce) następuje oddzielenie pożądanej warstwy materiału. Frezowanie może okrajać bardzo różne płaszczyzny: gwinty, powierzchnie, walce itp. Wyróżniamy dwa rodzaje frezowania: czołowe i obwodowe. W zależności jednak od kierunku wyróżniamy frezowanie przeciwbieżne i współbieżne, które jest bardziej dokładne. Po tokarkach, frezarki to najbardziej rozpowszechnione narzędzia i można je podzielić na trzy grupy w zależności od ich przeznaczenia: ogólne, specjalizowane i specjalne.

Przy usłudze obróbki skrawaniem niezbędnym elementem jest gwintowanie, dzięki któremu nadajemy odpowiedni kształt gwintom zewnętrznym i wewnętrznym. Proces gwintowania przeprowadzany w tokarkach, frezarkach czy wiertarkach nazywany jest gwintowaniem mechanicznym.

Zastosowanie odpowiedniej metody zależy oczywiście od spodziewanego i założonego celu.

W naszej ofercie można zleźć również usługę szlifowania bezkłowego, które daje jedno z najprostszych, stabilnych i sztywnych podparć obrabianego przedmiotu. Dzięki tej metodzie mamy bardzo dużą wydajność szlifowania a cały proces łatwo jest zautomatyzować . Wyróżniamy dwie metody szlifowania bezkłowego: poprzeczne i wzdłużne. Poprzeczne bardziej sprawdza się przy różnorodnych, niestandardowych formach np. stożki natomiast wzdłużne szlifowanie bezkłowe jest idealne do prostych form typu walec.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoli nam na solidna realizacje każdego zamówienia. Ciągły rozwój technologiczny powoduje, że poziom wykonywanych zleceń jest bardzo wysoki. Zarówno zamówienia jednostkowe małych detali jak i duże przedsięwzięcia są przez nas sumiennie, terminowo wykonywane z zachowaniem konkurencyjnej ceny.


 Projektowanie serwisów www: LiWeb.pl