Strona startowa
Toczenie detali - informacja o naszej firmie
Nasza oferta wyrobów i usług
Dane naszej firmy
M
I
K
R
O
M
A
T

© Mikromat

Automaty tokarskie

Automaty tokarskie to historia zaczynająca się przed 3000 lat, kiedy to znane są fakty z pierwszego użycia tokarki. Wtedy jeszcze ciężko byłoby je nazwać automatami tokarskimi ale sam sposób obróbki pozostał niezmienny. Obrabiano duże kawałki drewna, poprze wprawianie go w szybki ruch obrotowy i przykładano do niego dłuto. Z małym progresem funkcjonowały tak do XVIII wieku. Ich niezwykłą ewolucja przypada na wie XIX, kiedy to konstrukcyjnie zaczęły przypominać współczesne maszyny. Dużą innowacyjnością stało się wprowadzenie uchwytu tokarskiego, który zdecydowanie ułatwił i przyśpieszył cały proces usług tokarskich. Spowodował również, że dzięki automatom tokarskim można było obrabiać dużo twardsze i bardziej wytrzymałe materiały. Kolejne lata przyniosły duże zmiany, gdyż na rynku pojawiły się różne rodzaje tokarek zwane karuzelowymi i tarczowymi, dzięki którym można było obrabiać formaty wielkogabarytowe. Dodatkowo weszły na rynek automaty tokarskie rewolwerowe, które znalazły zastosowanie głównie w przemyśle lotniczym na masową skalę.

Współcześnie automaty tokarskie to maszyny przeznaczone do produkcji masowej oraz seryjnej przy minimalnym wkładzie czynnika ludzkiego. Choć jednak pozostaje on niezbędny chociażby do włączenie lub wyłączenia maszyny. Samych rodzajów tokarek mamy dużo. Do tych wyżej wymienionych możemy również dodać: kołowe, stołowe, produkcyjne czy specjalne (tzw. branżowe). Wszystkie rodzaje mają ustalone przeznaczenie.

Nowoczesne i zautomatyzowane tokarki wykonują wiele zadań obróbczych, które docelowo mogą być realizowane przez inne maszyny. Nie tylko toczą ale również frezują jak frezarki oraz wiercą w zbliżony sposób jak wiertarka. Dzięki swojej wszechstronności dzisiejszy przemysł nie wyobraża sobie pracy bez nich.

My realizujemy zlecenia na każde Państwa zamówienie, zarówno jednostkowe jak i seryjne.

Obrabiamy metale kolorowe, tworzywa sztuczne lub stal. Wykonamy elementy w różnej formie, wielkości i przekroju. Cała część produkcyjno usługowa jest wykonywany przy konsultacjach z Państwem. Gwarantuje to dobrą komunikację i bezpieczeństwo realizacji.

Zapraszamy.


 Projektowanie serwisów www: LiWeb.pl